ENGLISH

Aranacak kelimeyi giriniz:

 
 
 
 

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Arpa,Tritikale,Çavdar ve Yulaf Alım Fiyatlarını Açıkladı

Trakya Birlik Yem Fabrikalarında üretimi gerçekleştirilen hayvansal karma yemlerin önemli girdi kalemlerinden Arpa, Tritikale, Çavdar ve Yulaf’ın tedariği amacıyla üretici ortak ve müşterilerinden mübayaa edeceği ürünlerin alım fiyatları Trakya Birlik Yönetim Kurulunca belirlendi.

Trakya Birlik Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada; “Gerek ortak ve müşterilerimizin ürünlerinin değerini bularak en iyi fiyatla alımının gerçekleştirilmesi, gerekse de genel piyasa fiyatlarında çiftçilerimiz lehine regülasyon sağlanması amacıyla piyasa fiyatlarına göre son derece müspet seviyede belirlenen alım fiyatları, gücünü ortaklarından alan Trakya Birlik’in yükselen hizmet kalitesinin en önemli göstergelerinden birisidir.

Bu çerçevede; Arpa mübayaası borç ve Birlik mamulü karşılığı kooperatif ortaklarından 1.180,00 TL/ton, müşterilerden 1.170,00 TL/ton ve peşin bedelle ise ortaklarımızdan 1.170,00 TL/ton, müşterilerden de 1.160,00 TL/ton bedelle,

Yine, Tritikale, Yulaf ve Çavdar mübayaası ortak ve müşterilerden Borç  ve Birlik Mamulü karşılığı 1.100,00 TL/ton ve peşin 1.090,00 TL/ton bedelle yapılacaktır.

Arpa ürününü fabrikalara teslim eden ortak ve müşterilerimize nakliye karşılığı olmak üzere Kg başına fiyat farkı ödenecektir.

Geçmişten bugüne sağlam ve emin adımlarla gelişimini sürdüren Trakya Birlik, Türk Kooperatifçilik dünyasında ki müstesna yeri, büyüyen ve gelişen ticari kapasitesiyle gerek üretici ortaklarına, gerekse de Türk Tarım ve Sanayisine daha büyük hizmetler vermeye tüm kararlılığı ve gücüyle devam edecektir.

Trakya Birlik’in, yaklaşan Ayçiçek harman döneminde de üretici ortaklarımızın ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilerek hak ve menfaatlerinin korunması yolundaki tarihsel misyonunun farkındalığı içerisinde dün olduğu gibi bugün de gereken gayret ve çaba içerisinde olacağı tartışılmazdır.

Bu vesileyle Hububat harmanıyla başlayan 2019/2020 üretim sezonunun başta üretici ortaklarımız olmak üzere Bütün çiftçilerimize bereketli ve hayırlı geçmesini  diliyor saygılarımızı sunuyoruz.” Dendi.  

 
Paylaş