ENGLISH

Aranacak kelimeyi giriniz:

 
 
 
 

TOPRAĞA VE ÜRETİME SEVDALI TÜM ÇİFTÇİLERİMİZİN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

İçinde bulunduğumuz dönemde, tarımsal üretim ve gıda arz güvenliğinin ne kadar hayati bir önem taşımakta olduğu tüm insanlık tarafından  bir kez daha anlaşılmıştır. Bu hayati ihtiyacın karşılanmasında en önemli faktörler, toprak ve o toprağı özveriyle, binbir emekle işleyen çiftçilerimizdir. Çiftçilik mesleğini icra eden her bir bireyin yalnızca kendisine, çevresine, ülkesine değil tüm insanlığa hizmet ettiği bu dönemde bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır.

Güzel ülkemiz, toprak varlığı ve iklim koşulları bakımından her türlü tarımın yapılabilmesi konusunda emsalsiz bir coğrafyaya sahiptir. Ancak, bu kıymetli varlığa değer katan ana unsur, ülkemizin kendi kendine yeterliliğinin sağlanması için cefakarca, özveri ve kararlılıkla üretimini sürdüren ve bu karakteriyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Milletin Efendisi tahtına oturtulan çiftçilerimizdir.

Değeri ve önemi insanlık tarihiyle eşit ve hayatın idamesi noktasında istisnasız her gün ihtiyaç duyduğumuz çiftçilik faaliyeti, tüm dünyada her yıl 14 Mayıs tarihinde Dünya Çiftçiler Günü etkinliğiyle kutlanmaktadır. Bu vesileyle, başta üretici ortaklarımız olmak üzere tarımsal üretimlerini emek ve özveriyle sürdürerek Ülkesine ve Milletine büyük bir aşkla hizmet eden tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

TRAKYA BİRLİK YÖNETİM KURULU    

 
Paylaş